van seçim anketi seçim van

 

Orhan Behçet – Muradiye Ak Parti

0
Posted 7 Eylül 2013 by admin in
orhanbehcet

Telefon Anket Sonuclari

TOPLAM SMS OYU
20


KISISEL BILGILER

ADI: Orhan Behçet
 
YASI: 28/06/1969
 
LİSANS: Yüksek Lisans
 
 

POZİTİF:

-
 

NEGATİF:

Kişisel Web Sitesi Yok
 

Orhan Behçet ‘i desteklemek için SOZVANDA yaz bir boşluk bırak Orhan Behçet yaz 3834′e gönder Ayrıca internet anketinede katılıp Aday adayını destekliyebilirsiniz.

by admin
Tam Bilgiler
SOZVANDA Orhan Behçet yaz 3834′e gönder
Gönderdiğiniz SMS oyları incelendikten sonra aday profiline eklenicektir
Gönderdiğiniz Mesajın Başına SOZVANDA yazmazsanız oyuınuz geçersiz sayılır ve siteye eklenmez Örnek Mesaj : “SOZVANDA Orhan Behçet “

Orhan Behçet’i Destekliyor musunuz?

Yükleniyor ... Yükleniyor …

ÖZGEÇMİŞ

 

1969 yılında Van’nın Muradiye ilçesinde doğdum. İlk,orta ve liseyi Muradiye’de okudum. Anadolu Üniversitesi İktisat fakültesini bitirdim. Uzun süre babamın yanında  ticaretle uğraştım. Askerliğimi Diyarbakır’da kısa dönem olarak yaptım.2011 Genel Seçimlerde AK PARTİ’den Milletvekili aday adayı oldum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. İngilizce bilmekteyim.

 

ÜYE OLDUĞUM SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

Merkezi Muradiye’de GENÇ ADIMLAR Derneği

Merkezi Ankara’da Vakıf Çalışanları Derneğine

Merkezi Konya’da Yoksullukla Savaşanlar Derneğine

Merkezi İstanbul’da Van ve ilçeleri Yardımlaşma Derneği

Merkezi Muradiye’de Muradiye Cami Derneği

Not : (GENÇ ADIMLAR DERNEĞİ benim için Alternatif Yaşam Derneği ile Sosyal Aktivite Derneği devamı niteliğindedir.)

 

 

2001 yılında kurucusu olduğum ve temel amacı feodal baskıların azalmasına , yöre insanının kendini ifade edebilme özgürlüğünün kazanılmasına katkı sağlamak olan   Muradiye Alternatif Yaşam Derneğini 7 arkadaş ile birlikte kurduk.

 

2001-2002 eğitim öğretim yılında İlçemiz Topuzarpa Köyünde vekil öğretmenlik yaptım. Öğretmenlik yaptığım okulda 23 Nisan Etkinlikleri kapsamında okul öğrencileri için hazırladığımız KIR ÇİÇEKLERİ isimli Tiyatro çalışmasını Muradiye Alternatif Yaşam Derneği organizasyonu ile ilçemizde izleyiciye sunulmasını sağladım.

 

2002 yılında SRAP (Sosyal Riski Azaltma Projesi) kapsamında İlçem Muradiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına Sosyal Çalışmacı/Sosyal Hizmet Uzmanı olarak işe girdim.2005 yılında yapılan düzenleme ile Sosyal Yardım Ve İnceleme Görevlisi/Sosyal Hizmet Uzmanı olarak işe devam ettim. Kurumda belirlenen görev yerine hemen hemen her işte görev ve sorumluluklar aldım. Kurumda yaptığım bazı çalışmalar : Halk arasında çocuk parası olarak bilinen ŞNT (Şartlı Nakit Transferi) yardımlarından fakir ve yardıma muhtaç ailelere ulaşarak bu yardımlardan faydalanmalarına katkı sağladım. 6000 kayıtlı haneden 4000 haneyi ziyaret ettim. Hanelerin sosyal,kültürel,ekonomik yönlerini yerinde görme fırsatını yakaladım.

Özellikle özürlü,yaşlı,kimsesiz olup da evsiz olan,evi yaşamaya elverişli olmayan ailelere barınma yardımı projelerini hazırladım.

Kurumdaki en yoğun çalıştığım işlerin başında projeler gelmektedir. 72 adet proje hazırladım. 59 kişiye iş kurma projesi yaparak bu kişilerin işsizlikten kurtulmalarına,geçimlerini daha rahat yapmalarına katkı sağladım.

2009’da hazırladığım OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ DESTEKLEME PROJESİ kapsamında  800 öğrenciye beslenme,kırtasiye,oyuncak,giyim ve temizlik malzemeleri alınarak fakir ve yardıma muhtaç ailelere ekonomik destek sağlandı. Proje ile ekonomik nedenlerden dolayı çocuklarını okula göndermeyen aileler çocuklarını okula göndermeye başladılar, ilçemizde eğitim seviyesinin yükselmesi ve okul öncesi eğitimin yaygınlaşması sağlandı.

Özveri ile hazırladığım KARANLIĞIMA BİR MUM YAK PROJESİ ile 40 zihinsel Engellinin yaptığı etkinlik, ahşap v.b. çalışmalar sergilenerek bu bireylerin dışlanmadığı, onlarında bir şeyler yapabilecek kabiliyet ve beceride oldukları gösterilmeye çalışıldı.

204 KİŞİLİK YURT PROJESİ’ni  yaparak, İlçemin hizmetine sunulmasına katkı sağladım. Diğer bazı projelerim

45 adet İş Kurma Projesi 59 kişi faydalandı.

MURADİYE SYDV MODERNİZASYONU

YOKSULA İSTİHDAM,TOPLUMA ÇEVRE PROJESİ

TARİHE YOLCULUK

YOKSUL ÖĞRENCİYE FIRSAT EŞİTLİĞİ

DÖRT DUVARA SIKIŞMIŞ KADININ TOPLUMA ENTEGRESİ

HER KAHVEHANE BİRER KÜTÜPHANE OLSUN

MİNİKLER OKULSUZ KALMASIN

KARANLIĞIMA BİR MUM YAK

SEVGİ,BİRLİK VE KAYNAŞMA ÇADIRI

MURADİYE SYDV KIZ YURDU

KADIN EĞİTİM VE SOSYAL DAYANIŞMA MERKEZİ

ORTAÖĞRETİM TAŞIMA PROJESİ

SBS HAZIRLIK SETİ PROJESİ

2 ADET SODES PROJESİ

DİĞER PROJELER

 

 

2010 yılında Muradiye Sosyal Aktivite Derneğinin (MURSAD) kurulmasına ön ayak oldum. Dernekle yaptığım çalışmalardan bazıları; ilçe gençleri ile tiyatro çalışması yaparak gençlerimizin yeteneklerinin gün yüzüne çıkmasına katkı sağladık. Futbol turnuvaları düzenledik. Satranç turnuvası düzenledik. Bedensel engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye yardımı yaptık. Okullara kitap,kırtasiye yardımlarını yaptık. Ağaç dikim çalışması yaptık. Zaman zaman ilçe sorunlarını dile getiren çalışmalarımız  olmuştur.

 

2012 Yılında Muradiye sevdalısı gençlerimizden oluşan  GENÇ ADIMLAR derneğinin kurulmasına katkı sağladım.

 

2011 yılında Ak Partiden Milletvekili aday adayı olmamla yöremde büyük sevinç,istek ve heyecan uyandırmış oldum. Yöre insanı adaylığımı benden fazla önemsemiştir. Ve yöre insanına bir umut oldum.

 

Yöremin  sorunlarını yakında bildiğim , bu sorunların giderilmesine katkı sağlayacağıma inandığım ve kendime güvendiğim için AK Partiden 2014 yerel Seçimler Muradiye Belediye Başkanlığı için aday adayı olmaya karar verdim.

 

 

İlçemde  sevilen,tarafsız,istenilen,güven duyulan,yöre insanın derdine ortak olan bir kişiliğe sahibim. Aşiret mensubu değilim. Ancak yaşadığım yörede  saygın ve sevilen bir ailenin mensubuyum. Ailem yöreye özellikle ticarette büyük katkılar sağlamıştır. Halkın içinde biri olarak sahiplenmekteyim. Halkımın beklentileri dürüstlük, güven, hizmet yapacağım yönünde olması kendime olan güveni artırmaktadır.

 

 

Yöreme ve yörem insanına hizmet etmek, sorunlarının çözümüne katkı sağlamak, amaçlarımın başında gelmektedir. İlçemin her kesiminde gelen tek ses HİZMET YAPACAK olan Belediye Başkanı olsun. Şimdiye kadar bu ses önemsenmedi. İnşallah bu kez bu sesi büyüklerimin dikkate alırlar.


iletisim

admin


0 Yorumhic yorum yapilmamis!


Yorum Yap

(required)